Fundacja Podaruj Życie - białaczka, przeszczep szpiku - Fundacja dzieciom OPP Urszuli Smok

numer konta

II Lubelskie Spotkanie Dzieci Wyleczonych z Chorób Nowotworowych

W atmosferze szczerego wzruszenia, wdzięczności, podziękowań i ogromnej radości przebiegały organizowane już po raz drugi, Lubelskie Spotkania Dzieci Wyleczonych z Chorób Nowotworowych.

W tym szczególnym spotkaniu, które odbyło się 9 lutego 2013 w  Auli Collegium  Maius Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, wśród zaproszonych gości była Urszula Smok, prezes Fundacji "Podaruj Życie".

W odczuciu wszystkich zgromadzonych była to doskonała okazja do pokazania zdrowej części naszego społeczeństwa, że z rakiem można wygrać. Pacjenci, leczeni przed wieloma laty jako dzieci, a dziś już dorosłe osoby, chętnie ze sceny dzielili się swoimi doświadczeniami w walce z chorobą, wspominali pobyt w lubelskiej klinice i słali w świat przesłanie, że "rak to nie wyrok" czego sami są najlepszym dowodem.Słowa podziękowania i bezgranicznej wdzięczności, także od rodzin pacjentów, kierowane były do całego personelu Kliniki Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej UM. Szef Kliniki prof. dr hab. med. Jerzy R. Kowalczyk przyjmował w imieniu swojego Zespołu liczne gratulacje od przedstawicieli władz samorządowych, miasta Lublina i innych krajowych placówek medycznych o podobnym profilu leczenia m.in. od  prof. Alicji Chybickiej z kliniki we Wrocławiu, senatora RP.

Radosny charakter uroczystości dopełniły występy lubelskich zespołów artystycznych m.in. Zespół Pieśni i Tańca "Lublin" im. Wandy Kaniorowej, Underground Dance Studio (UDS) oraz Formacja Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej "Gamza" Nie zabrakło też lubelskich Sztukmistrzów.Każdy z uczestników otrzymał podziękowanie za udział w uroczystościach. Prezes Fundacji Urszula Smok otrzymała również imienne podziękowanie od prof. dr hab. med. Jerzego R. Kowalczyka - Kierownika Kliniki Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej.  

Nasza Fundacja od wielu lat współpracuje z Kliniką w Lublinie m.in. w ubiegłym roku zaprosiliśmy za pośrednictwem placówki grono młodych pacjentów wraz z rodzicami do odwiedzenia Krakowa w ramach naszego projektu "Wakacyjne Wytchnienie".Nasza Fundacja nie zapomniała także o tych dzieciach, które ze względu na stan zdrowia nie mogły uczestniczyć w oficjalnym spotkaniu i przebywały w tym czasie w klinice. Z myślą o nich zostały przygotowane paczki, w których znajdowały się m.in. słodycze, zabawne misie, poduszki, przytulanki, długopisy, kredki, kalendarze itp słowem niezbędnik małego pacjenta, aby także w szpitalu milo płynęły chwile.

Część ofiarowanych przez Fundacje rzeczy wzbogaciła zasoby świetlicy szpitalnej. Przygotowanie tych prezentów nie było by możliwe bez naszych Przyjaciół – firm od lat wspierających nas i zawsze wrażliwych na niesienie pomocy  szczególnie poszkodowanym przez los - dzieciom chorym na nowotwory.

W imieniu Fundacji i dzieci serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym Darczyńcom - firmom: BP Polska,  Bank PKO BP, Tauron Polska Energia, Teva Operations Poland.