Fundacja Podaruj Życie - białaczka, przeszczep szpiku - Fundacja dzieciom OPP Urszuli Smok

numer konta

Zakończenie akcji "Wakacyjne wytchnienie” – 30.11.2012 r.

W ubiegły piątek zakończyliśmy tegoroczny cykl spotkań "Wakacyjne wytchnienie" współfinansowany przez Urząd Miasta Krakowa.

Trzecie z kolei spotkanie było nietypowe, ponieważ postanowiliśmy zapewnić chwilę "wytchnienia" również pacjentom, którzy nie mogli uczestniczyć w naszych poprzednich wycieczkach. Wraz z wolontariuszami Fundacji odwiedziliśmy Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie - Prokocimiu. Spotkanie to zorganizowaliśmy z Zespołem Szkół Specjalnych USD.

Wakacyjne wytchnienieWakacyjne wytchnienieWakacyjne wytchnienieWakacyjne wytchnienie

Dla małych pacjentów przywieźliśmy mnóstwo interesujących zabawek i gier edukacyjnych. Były to m.in. kuchenki do gotowania, garaże, statki pirackie, zestawy fryzjerskie, gry planszowe… Krótko mówiąc – każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Radości i wesołej zabawy było co niemiara.  

Wakacyjne wytchnienieWakacyjne wytchnienieWakacyjne wytchnienieWakacyjne wytchnienie

Był to dzień pełen wrażeń, ponieważ z 29 na 30 listopada przypada wieczór wróżb andrzejkowych. Zatem bawiliśmy się razem nie tylko zabawkami, ale również wróżyliśmy sobie nawzajem. Wspólnie przez dziurkę od klucza wylewaliśmy wosk na zimną wodę i próbowaliśmy odgadnąć, co przedstawia zastygła z masy figura. Wiadomo również, że odwieczną cechą ludzkości jest chęć poznania przyszłości, w związku z tym nie zabrakło także wróżb dotyczących naszych przyszłych losów. Dowiedzieliśmy się co nas czeka w szkole, pracy, a także w miłości…

Wakacyjne wytchnienieWakacyjne wytchnienieWakacyjne wytchnienieWakacyjne wytchnienie

Dziękujemy małym pacjentom Oddziału Przeszczepowego USD za bardzo miłe przyjęcie i mamy nadzieję, że wkrótce spotkamy się ponownie!

Za pomoc i uczestnictwo w przedsięwzięciu dziękujemy także naszym wolontariuszom: Dominice, Iwonie, Łukaszowi oraz Wojtkowi.