Fundacja Podaruj Życie - białaczka, przeszczep szpiku - Fundacja dzieciom OPP Urszuli Smok

numer konta

I Marsz Nadziei i Życia - 5 października 2008 r.


Spotkaliśmy się niedzielę 5 października 2008 roku od godz. 16.00 w Sali Portretowej Magistratu Urzędu Miasta Krakowa.
 
 Władze Miasta Krakowa reprezentował m.in Andrzej Bohosiewicz- Dyrektor Biura ds. Ochrony Zdrowia. Swoją obecnością zaszczycił nas także prof. Aleksander B. Skotnicki- Kierownik Katedry i Kliniki Hematologii CM UJ.

Idea naszej akcji polega na przedstawieniu jaśniej strony przeszczepu szpiku kostnego. Nie chcemy szokować odbiorcy, wręcz odwrotnie - postaramy się ukazać mu, że warto pomagać, że warto podjąć walkę z tą groźną chorobą jaką jest białaczka.

 

 

Listy z marzeniami, planami i  postanowieniami osób chorych, przeczytali:  

Piotr Cyrwus, Ola Maurer i Tomasz Schimscheiner

 


 
 

„Marsz Nadziei i Życia” przeszedł z Magistratu UMK przez Rynek Główny na ul. Franciszkańską przed Okno Papieskie. Tam o godz. 17.00 uwolniliśmy marzenia wypuszczając je na zielonych balonach do nieba. Towarzyszyli nam aktorzy, dziennikarze i fotoreporterzy.

 

 

Dodatkowo w sobotę 4 października oraz w niedzielę 5 października w Sali Dietla Magistratu Urzędu Miasta Krakowa można było honorowo oddać krew która zasili krakowskie placówki przeszczepowe. Tam też działał Punkt Informacyjny dla potencjalnych dawców szpiku kostnego. Naszej akcji towarzyszyła także kwesta na rzecz badań potencjalnych dawców szpiku kostnego. 

Pragniemy, aby społeczeństwo miało świadomość, iż dzięki przeszczepowi szpiku chorzy mają szansę na nowe życie, w którym mogą realizować swoje marzenia, plany. Nasze przekazy dawać będą również nadzieję osobom chorym na nowotwory układu krwiotwórczego (m.in. białaczki) ukazując, że osoba chora nie jest osamotniona w swym nieszczęściu, ma żywy przykład, że inni mają to za sobą, że są WYLECZENI, że są ZDROWI. Dla osoby chorej, jak również dla jej najbliższych przykład taki ma ogromne pozytywne znaczenie.


Dobro, ofiarność i potrzeba pomocy innym to naturalne cechy naszego charakteru, ale tylko niektórym udaje się je okazać. Czasami możesz wahać się na samą myśl o zaangażowaniu. A przecież nie zawsze chodzi o coś medialnego. Wielkość czynionego dobra mierzy się inną miarą. Bo Twój gest może być dla kogoś pomocą, nadzieją, ocaleniem.
 
Dziękujemy serdecznie wolontariuszom z Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 1 w Krakowie,  XII Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie oraz studentom ze stowarzyszenia IFMSA-Poland w Krakowie.