Fundacja Podaruj Życie - białaczka, przeszczep szpiku - Fundacja dzieciom OPP Urszuli Smok

numer konta

III Marsz Nadziei i Życia - 17 maja 2010 r.

 

"Po wyjściu ze szpitala chciałbym odwiedzić wujka, który mieszka w Ameryce, pojechać na mecz NBA i poznać Kobiego Bryanta, który wręczyłby mi koszulkę wraz z autografem. Marzę też, żeby spotkać się z kol egami i pójść do kina, bo bardzo często przebywam w izolatce..." - o takich marzeniach mogliśmy usłyszeć w ubiegłą sobotę w UMK trakcie naszego III Marszu Nadziei i Życia.

Tym razem wsparli nas znani aktorzy: Urszula Grabowska, Piotr Cyrwus i Artur Dziurman.

 

 

Urszula Grabowska, Piotr Cyrwus i Artur Dziurman przeczytali listy napisane przez osoby chore na białaczkę i inne choroby nowotworowe. Celem Marszu , który organizujemy już po raz trzeci, jest nagłośnienie idei dawstwa szpiku kostnego oraz przybliżenie społeczeństwu sytuacji osób chorujących onkologicznie. Oficjalna część Marszu odbyła  się w Magistracie Urzędu Miasta Krakowa.


 

Celem Marszu jest nagłośnienie idei dawstwa szpiku kostnego oraz przybliżenie społeczeństwu sytuacji osób chorujących onkologicznie. Oficjalna część Marszu odbyła  się w Magistracie Urzędu Miasta Krakowa. Znani artyści: Urszula Grabowska, Piotr Cyrwus i Artur Dziurman przeczytali listy napisane przez osoby chore na białaczkę i inne choroby nowotworowe.

 

 

Po lekturze wzruszających lecz także radosnych listów odbył się Marsz na trasie: Magistrat – ul. Grodzka - Rynek Główny – ul. Wiślna – ul. Franciszkańska 3 - Okno Papieskie.

Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Elżbieta Lęcznarowicz - zastępca Prezydenta Miasta Krakowa, Pani Elwira Radwan - przedstawiciel naszego Sponsora - Tauron Polska Energia, Pani Ewa Bożek, Pani Jolanta Pulchna - Rzeczniczka NFZ oraz blisko 180 uczestników.

III Marsz Nadziei i Życia zakończył się owacyjnie przyjętą akcją „Uwolnić marzenia” czyli wysłaniem zielonych balonów z listami, których fragmenty mogliśmy wcześniej usłyszeć.

W trakcie imprezy przeprowadzaliśmy także badania typujące potencjalnych dawców szpiku kostnego. 

Patronat Honorowy:

Metropolita Krakowski - Ks. Kardynał  Stanisław Dziwisz

Prezydent Miasta Krakowa - prof. Jacek Majchrowski

 

Sponsor:


 

Partnerzy:

 

Patronat medialny:

Dziękujemy naszemu Sponsorowi - Tauron Polska Energia, Urzędowi Miasta Krakowa, Patronom Medialnym, Wolontariuszom, Panu Mariuszowi Kusiowi, a przede wszystkim naszym wspaniałym aktorom za pomoc w realizacji III Marszu Nadziei i Życia.