Fundacja Podaruj Życie - białaczka, przeszczep szpiku - Fundacja dzieciom OPP Urszuli Smok

numer konta

Wyjazd integracyjny do Domu Rodzinnego Jana Pawła II i Inwałd Parku

 

W dniach 16-17 sierpnia 2015 r. odbył się kolejny wyjazd wzmacniający więzi rodzinne dla grupy rodzin zmagających się z chorobą nowotworową. Dla uczestników był to przede wszystkim czas wytchnienia, zapomnienia o chorobie i radości z bycia z najbliższymi.

16 sierpnia zwiedziliśmy odnowione muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II. To niezwykłe miejsce olśniewa nie tylko nowoczesnością, ale przede wszystkim pamiątkami, które sprawiają, że w każdym zakątku czuć obecność Jana Pawła II. Muzeum zostało podzielone na kilka stref poświęconych poszczególnym etapom życia papieża– m.in. lata młodzieńcze Karola Wojtyły, okres krakowski.

Następnie przyszedł czas na odrobinę szaleństwa i zabawy w parku rozrywki Inwałd Park. W skład kompleksu wchodzi pięć obiektów: Park Miniatur „Świat Marzeń”, Park Dinozaurów i Rozrywki Dinolandia, Warownia Inwałd, Mini Zoo Kucyk, Ogród Jana Pawła II.

 

Beneficjentami naszych działań byli podopieczni Fundacji, jak również pacjenci wytypowani przez Klinikę i Katedrę Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego, Oddziału Hematologii i Onkologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego oraz Centrum Radioterapii Amethyst RTCP w Krakowie.

 

Inwałd Park - Średniowieczna Warownia

Warownia z drewnianą osadą, zbrojownią i salą tortur przenosi odwiedzających w minione czasy. Znajdują się tu także średniowieczne chaty garncarza, kowala, powroźnika, tkacza, gdzie czestnicy mieli okazję spróbować swoich sił w lepieniu z gliny, tkaniu, czy pleceniu sznurka.

Tuż obok Warowni znajduje się Park Ruchomych Smoków. Oprócz małych okazów, można tu spotkać ogromnego smoka ziejącego ogniem i buchającego parą.

 

Park Miniatur i Dinolandia

W Parku Miniatur w ciągu jednego dnia odbyliśmy podróż dookoła świata. Przenieśliśmy się do najdalszych zakątków świata i podziwialiśmy miniatury znanych budowli - Wieżę Eiffla, Plac Świętego Piotra, Mur Chiński.

 

Mini Zoo

Kolejną atrakcją było Mini Zoo Kucyk, gdzie dzieci poznały i nakarmiły niesamowite zwierzęta - te małe i duże. Wśród tamtejszych lokatorów znalazły się m.in. struś Emu, szynszyle, szopy pracze.

 

Uczestnicy o wyjeździe:

 

"Bardzo mi się podobało na karuzelach i w kinie i w samochodach. I jeszcze, że byliśmy w Wadowicach. Dużo się dowiedziałam o Janie Pawle II."
Gosia

 


 

 Wyjazd sfinansowany ze środków zgromadzonych w ramach akcji  "Torebka i krawat naszpikowane dobrem" oraz wsparcia Fundacji TAURON.

 

Podziękowania

Pragniemy serdecznie podziękować Sponsorom, Partnerom i wszystkim osobom bez których organizacja tego wyjazdu nie byłaby możliwa.

 

Sponsorzy:

 

Partnerzy:

 

Patroni medialni: